Uudenmaan Muistiluotsi

Uudenmaan Muistiluotsi järjestää toimintaa ja tiedollista tukea Espoon, Kauniaisten, Vantaan, Kirkkonummen, Raaseporin, Hangon, Inkoon, Siuntion, Keravan, Tuusulan, Nurmijärven ja Järvenpään alueella.

Toiminta on suunnattu muistisairaille ihmisille ja heidän läheisilleen sekä muille muistinsa hyvinvoinnista kiinnostuneille. Uudenmaan Muistiluotsin taustalta löytyy viisi aktiivista yhdistystä Uudeltamaalta:

• Espoon ja Kauniaisten Muistiyhdistys ry, Esbo och Grankulla Minnesförening rf (hallinnoiva yhdistys)

• Vantaan Muistiyhdistys ry

• Karjaan ja Pohjan ikäihmisten tuki ry, Stöd för de äldre i Karis och Pojo rf

• Äldreomsorgen i Ekenäs rf

• Keski-Uudenmaan Muistiyhdistys ry


Palvelemme kielillä

Suomi, Ruotsi

Toimiala

Yhdistys, Omais- ja läheisyhdistykset, Sairaus- ja potilasyhdistykset

Teemat

omaistoiminta, sairastaminen, vapaaehtoisuus, vaikuttaminen, edunvalvonta

Avainsanat

arjen hyvinvointi, edunvalvonta, muisti, muistisairaudet, muistiluotsi, omaiset, vapaaehtoinen

Kohderyhmä

asiakkaat, pitkäaikaissairaat, vapaaehtoiset, perheet, läheiset ja omaiset

Ikäryhmä

aikuiset (30-62 v.), ikäihmiset (63-79 v.), vanhukset (80 v. - )

Osoitteet

  • Tapiolan toimisto

    Kauppamiehentie 6, Espoo, Suomi

  • Karjaan toimisto

    Keskuskatu 65, Raasepori, Suomi

  • Järvenpään toimisto

    Mannilantie 44 a, Järvenpää, Suomi

Yhteystiedot

Sähköposti:
toimisto@espoonmuisti.fi
Puhelin: 0400 364 453

Lisätietoa verkossa

Uudenmaan Muistiluotsi

Facebook

Toiminta-alue

Alue
Uusimaa

Kunta
Espoo, Kauniainen, Kirkkonummi, Vantaa, Raasepori, Hanko, Inkoo, Siuntio, Tuusula, Järvenpää, Nurmijärvi, Kerava

Tapiolan toimisto

Kauppamiehentie 6, Espoo, Suomi

Karjaan toimisto

Keskuskatu 65, Raasepori, Suomi

Järvenpään toimisto

Mannilantie 44 a, Järvenpää, Suomi

Henkilöt

Hakala, Maija

muistiohjaaja Raasepori

p. 040 752 7866
s. maija.hakala@espoonmuisti.fi

Lorenz-Wende, Andrea

muistiohjaaja pääkaupunkiseutu

p. 040 516 3351
s. andrea.lorenz-wende@espoonmuisti.fi

Mitchell, Ida

Muistiohjaaja/Minneshandledare

p. 040 170 6771
s. ida.mitchell@espoonmuisti.fi

Närhi, Laura

muistiohjaaja Keski-Uusimaa

p. 040 136 7977
s. laura.narhi@espoonmuisti.fi

Niiranen, Pia

muistiohjaaja Keski-Uusimaa

p. 040 739 5146
s. pia.niiranen@espoonmuisti.fi

Savolainen, Jonna

muistiohjaaja pääkaupunkiseutu

p. 0405425253
s. jonna.savolainen@espoonmuisti.fi

Strandell, Hanna

Muistiohjaaja/Minneshandledare Raasepori

p. 0400 321 239
s. hanna.strandell@espoonmuisti.fi

Suvisalmi, Sanna

toiminnanjohtaja

p. 040 735 1818
s. sanna.suvisalmi@espoonmuisti.fi

Varpalahti, Tanja

muistiohjaaja pääkaupunkiseutu

p. 040 743 3158
s. tanja.koljonen@espoonmuisti.fi